Бойко Рашков върти схема с рецидивист, нарушавал многократно законите на страната. Става дума за Георги Керин, който бил упълномощен лично от бившия вътрешен министър да регистрира новия му автомобил „Тесла“.
Припомняме, че Рашков си е купил уникален електрически автомобил за 110 000 лева, най-вероятно събрани от депутатските му заплати. И понеже народният избраник от ПП-ДБ няма време да се реди в КАТ, той е упълномощил Георги Керин да регистрира новата му електрическа придобивка „TESLA“ с регистрационен номер ЕА3663АА.
Дали обаче Рашков знае, че Керин е лице от криминалния контингент с регистрации за присвояване на чужди движими вещи – чл. 209 от НК, за съставяне на неистински частен документ или преправяне на съдържанието му за да го използва за измами – чл. 309 от НК, и не на последно място за затаяване истина в писмена декларация – чл. 313 от НК.
От източници в МВР медията ни научи, че Георги Керин и в момента е клиент на полицията за това, че е регистрирал краден „Ланд Ровер“, модел „Реиндж Ровер Ивоук“, бял на цвят, модел 2014 г.
Според запознати Георги Керин е създал цяла мрежа от полицейски служители, с чиято помощ успешно регистрира крадени автомобили и такива, неотговарящи на стандартите у нас. Заедно с него в схемата са механиците Сашо Цветанов, Костадин Богданов и началник регистрации Златко Златанов.
Разследващи твърдят, че Керин ръководи схема от пет човека, които пред входа на КАТ предлагат посреднически услуги във връзка с регистрация, пререгистрация на МПС, издаване и/или преиздаване на СУМПС, СРМПС и други дейности свързани с функциите на отдела.
Припомняме, че Златко Златанов е дясната ръка на Тенчо Тенев в КАТ, а както знаем, Тенев е любимеца на Рашков и човека, с когото двамата ловуват и участват в пиянски запои в Хасковско.
pik.bg
Последни коментари