През изминалата седмица бяхме свидетели как нейното „приказно“ тяло се тресе под звуците на песента „Мамбо №5“ в Казанлък
Наталия Киселова – огледалният образ на падението на българската парламентарна демокрация.
Това пишат от неправителствената организация „Будни Студенти“ чрез пост във Фейсбук.
Ето какво пишат още те:
Разследваната за плагиатство от СДВР Наталия Киселова продължава със своите гафове. През изминалата седмица бяхме свидетели как нейното „приказно“ тяло се тресе под звуците на песента „Мамбо №5“ в Казанлък.
Няма лошо, всеки е свободен да се излага, както си пожелае. Некомпетентните й отговори по отношение на влизането на еврото в България от 1 януари 2026 отново не съдържат нищо и тук се питаме защо журналистите продължават да й задават въпроси по тази тема, като тя нищо съдържателно не казва, освен че всичко ще отшуми и сякаш не вижда стачкуващите хора пред НС. На тази жена трябва поне да й бъде забранено да говори, защото тя не произвежда нищо като новини.
През изминалата седмица бившият конституционен съдия Георги Марков направи най-точния коментар по отношение на Киселова:
„Тя е огледален образ на тежкия провал на българската парламентарна демокрация и краха българската правна система“. Все пак Георги Марков е един от най-силните водачи на българската десница през 90-те години, блестящ юрист и конституционалист.
Нека да не забравяме и друг голям гаф на г-жа УДОБНАТА ЗА ВСИЧКИ, че Киселова се появи на футболен мач с рекламна тениска на хазартна фирма на трибуната на националния стадион.
Точно преди една година българският парламент прие спешни мерки за ограничаване рекламата на хазарта, тъй като поразява масово младите хора, а някои от тях буквално осакатява, вкарвайки ги в зависимост. Скандалът се състои в това, че позицията на г-жа Киселова поражда обществени отговорности и изобщо не е приемливо да се прави на Николета Лозанова и да подсказва на децата, че ротативката е по-важна от всичко.
И забележете, Киселова отговори на журналистите, че всички нейни студенти знаят, че е луда фенка на ЦСКА. И сега като вече е богопомазана може да си позволи да гледа всички мачове на ЦСКА от ВИП ложата, а не да се бута за билети за сектор „Г“. Какъвто ни е футболът в държавата, такъв може да кажем, че ни е и председателят на Народното събрание. Там е, ама не знае за какво е там…
Уважаеми читатели и съмишленици,
В продължение на почти 2 години ние представихме десетки доказателства за плагиатството на Наталия Киселова при написването на нейните две книги за докторантурата и доцентурата.
Явни преписвания, без дори да промени реда на думите. Копи-пейст! С цялата си наглост тя не обелва нито дума по темата, дори не отрича, което само по себе си може да го приемем, че тя изпитва срам от това и голям страх от истинско разследване. Но ние ще продължим да показваме доказателствата, докато не постигнем крайния резултат.
В този ред на мисли отново ще изпратим питания и нашите доказателства до всички институции, които могат да вземат отношение по темата, дори и на политическите сили в НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ. За да може и тези, които не знаят за плагиатството й, да го научат и да видят какъв председател на НС, освен че не може да води заседанията, а й е преписвала научни трудове! Използва труда на другите, за да постигне нейните лични цели!
Нека да си припомним от кои автори и произведения Наталия Киселова преписа, за да стане доктор, а после и доцент:
– „Медиите и демокрацията“ с автор Джон Кийн, издадена в София от издателство ЛИК през 1999 г., „Медиите в Европа“ с автори Милко Петров, Мария Попова и Мария Вазински, издадена във Велико Търново от издателство „Фабер“ през 2012 г.,
– „Въведение в Конституционното право“ с автор проф. д-р Евгени Танчев, издадена в София от издателство „Сиби“ през 2003 г. Проф. д-р Евгени Танчев е преподавател по Конституционно право в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, бивш Председател на Конституционния съд на Република България и бивш ръководител на катедра „Конституционноправни науки“ в Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“,
– „Правна рамка и регулация на вестникарската дейност в България (1879–1947)“ с автор Тодор Панайотов, публикувана на уебсайта на Нов български университет (НБУ),
– онлайн изданието „Конституционноправни аспекти на свободата в медийната дейност“ с автор доц. д-р Райна Николова, публикувано на уебсайта на Нов български университет (НБУ), страници 1-16. Доц. д-р Райна Николова е преподавател по административно право и процес в Нов български университет,
– Доклад относно състоянието на правната среда за реализирането на референдуми в Република България (докладът е изготвен в изпълнение на проект „Strengthening Direct Democracy Legal Instruments through Bulgаrian-Swiss Partnership”. Проектът е реализиран от Българско сдружение за насърчаване на гражданската инициатива (с Председател Даниела Божинова – докторантка на проф. Евгений Дайнов в НБУ) в партньорство с Център за изследване на пряката демокрация – Арау, Швейцария и се финансира от Българо-швейцарската програма за сътрудничество),
– „Конституционни основи на института на предложенията, сигналите и жалбите“ – Маргарита Чешмеджиева, Доклад, Комисия по петициите (уебсайт на Европейския парламент).
Всички тези автори трябва да се чувстват силно засегнати, защото техният труд е ограбен, за да може една плагиатка да стане фалшив доцент. Всички те могат да си потърсят правата и ние „Будни студенти“ ще направим всичко възможно да ги запознаем!
Запознахме ви и с книгата „Парламентарен контрол“, списвана за докторантурата на плагиатката Наталия Киселова, която е безпрецедентна. Може дори да спрем до факта, че дори не издава книга през далечната 2007 година, а я издава едва след почти 15 г.
Книгата „Парламентарен контрол“ на Наталия Киселова отново я подложихме на детайлно разследване. През специализиран софтуер отново светнаха цели страници на плагиатство от най-различни научни трудове, почти 70 линка на сайтове, от които тя е преписвала.
Всичко това може да видите в снимките по-долу, както и списък с книгите, от които тя е взимала на воля текстове:
Близнашки, Г. Принципи на парламентарното управление, УИ „Свети Климент Охридски”, София, 1997.
Близнашки, Г. Парламентарното управление в България, УИ „Стопанство“, София, 1995.
Близнашки, Г. Еволюцията на парламентарното управление – В: Политически изследвания, №3, 1996.
Близнашки, Г. Моделът на парламентарно управление в България. – В: Правна мисъл, №1, 1996.
Близнашки, Г. Парламентарната система на управление в България (конституционни измерения). – В: Парламентарна демокрация, №1, 1996.
Близнашки, Г. Парламентарните комисии. Сравнителноправен преглед на страните от Европейския съюз. (Аналитичен доклад, изд. на отдел „Парламентарни изследвания“ на Народното събрание). София, 1995.
Близнашки, Г. Въпросите и интерпелациите в парламентите на страните от Европейския съюз. Сравнителноправен преглед. (Аналитичен доклад, изд. на отдел „Парламентарни изследвания“ на Народното събрание). София, 1996.
Близнашки, Г. Въпросите и питанията в Народното събрание: модели и проблеми. – В: Политически изследвания, №1, 1996.
Стойчев, Ст. Зараждане и развитие на отношенията между парламента и изпълнителните органи в Англия. – В: Съвременно право, №3, 2000.
Стойчев, Ст. Парламентаризмът и парламентарният контрол. – В: Правна мисъл, №3, 1995.
Стойчев, Ст. Парламентаризмът и политическата отговорност на правителството. Сиела, София, 2003.
Спасов, Б. Парламентарно право. Сиби, София, 1996.
Танчев, Е. Въведение в конституционното право, ч. І. Сиби, София, 2003.
Оксфордска история на Великобритания (под редакцията на лорд Кенет Морган). Кама, София, 2005.
Баламезов, Ст. Министрите – тяхната роля и тяхното място – в парламентарната монархия, София, 1914.
Баламезов, Ст. Конституционно право, ч. І. Софи – Р, София, 1993.
Баламезов, Ст. Конституционно право, ч. ІІ. Софи – Р, София, 1993.
Владикин, Л. История на Търновската конституция. Народна култура, София, 1994.
Владикин, Л. Организация на демократичната държава. София, 1992.
Коврякова, Е. Парламентский контрол, Городец, 2005.
Градовскiй, А. Государственное право важнейшихъ
европейскихъ державъ, т. І, часть историческая. С.-Пб., 1886.
Дайси, А. Основы государственнаго права Англии. С. – Пб., 1891.
История буржоазного конституционализма ХVІІ – ХVІІІ вв. Наука, Москва, 1983.
История буржуазного конституционализма ХІХ в. Наука, Москва, 1986.
Конституции буржуазных государств. Юрид. лит., Москва, 1982.
Конституционное право зарубежных стран. Норма, Москва, 2003.
Парламенты мира. Интерпракс, Москва, 1991.
Чиркин, В. Е. Конституционное право зарубежных стран. Юристъ, Москва, 1997.
Эсмень, А. Общiя основанiя Конституцiоннаго права. С.-Пб., 1898.
Беджгот, В. Государственный строй Англии. Москва, 1905.
Бромхед, П. Эволюция британской конституции. Юрид. лит., Москва, 1978.
Маклаков, В. Конституции зарубежных государств, 5-е перер. и доп. Волтерс Клувер, Москва, 2006.
Прело, М. Конституционное право Франции. Иностр. лит., Москва, 1957.
Фриманъ, Э. Очеркъ развитiя англiйской конституцiи съ древнейшихъ временъ. –В: Опыты по исторiи англiйской конституцiи, Москва, 1880.
Хессе, К. Основы конституционного права ФРГ. Юрид. лит., Москва, 1981.
Dicey, A. Introduction to the study of the Law of the Constitution, Macmillan & Co Ltd, 1964
blitz.bg
Последни коментари