От днес влизат в сила санкциите на САЩ срещу руските компании „Лукойл“ и „Роснефт“. Великобритания, която също наложи мерки срещу двата най-големи руски производителя на петрол, заради ролята им във финансирането на войната в Украйна, изключи от своите санкции още две подразделения на „Лукойл“ в България.
Частичната отмяна на санкциите на САЩ до края на април отлага опасенията за зимните доставки на гориво в България, където „Лукойл“ управлява рафинерията, стотици бензиностанции, както и ключови складови бази.
Великобритания вече издаде специален лиценз и за две германски дружества на „Роснефт“, които са под държавен германски контрол.
/home/buntbgwb/public_html/wp-content/themes/foxiz/templates/popup.php on line 164
Последни коментари