Около 800 училища са приели забраната по решение на училищните ръководства
Забраната за използване на мобилни телефони в училищата се очаква да влезе в сила през януари с приемането на второ четене на Закона за предучилищното и училищното образование. Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в село Търнава, община Бяла Слатина, съобщиха кореспондентите на БТА Мая Ценова и Петра Куртева.
По думите му към момента, преди окончателното влизане на закона, вече около 800 училища са приели забраната по решение на училищните ръководства.
Вълчев е в Търнава за откриването на нов физкултурен салон в Основно училище „Христо Ботев“, както и за среща с учители от община Бяла Слатина.
БТА
/home/buntbgwb/public_html/wp-content/themes/foxiz/templates/popup.php on line 164
Последни коментари