Половин Северна България е под вода. Проливни дъждове доведоха да рязко вдигане нивото на реките Янтра, Вит, Дряновска, Черни Осъм, Бели Осъм, Росица. Велико Търново, Севлиево, Тетевен, Троян и още десетки села са под вода.
Стотици домове са наводнени, стотици съдби на хората са под тинята, водата и пясъка.
“Ако помните, едни от първите неща, които съсипаха Кирил, Христо и Асен, дори преди да счупят Чаира и да излъжат за батерийките на Прокопи, бяха именно язовирите“, коментира ситуацията във Фейсбук режисьорът и политически коментатор Виктор Димчев.
“Те станаха милионери от далаверата, ние тънем в тиня и до днес“, тъжно, но и гневно заключава той.
Ето и цялото му мнение:
За да спрем потопите из Задбалкана спешно трябва да предприемем прости действия:
– мащабно разчистване на дерета
– нови язовири
– мащабно укрепване и разширение на съществуващи язовири, речни корита
– връзване на колко се може повече „променци“, „зелени“ и прочее плява, и мариз с пръчки на голо до синьо
Ако помните, едни от първите неща, които съсипаха Кирил, Христо и Асен, дори преди да счупят Чаира и да излъжат за батерийките на Прокопи, бяха именно язовирите.
Те станаха милионери от далаверата, ние тънем в тиня и до днес.
pik.bg
/home/buntbgwb/public_html/wp-content/themes/foxiz/templates/popup.php on line 164
Последни коментари