Използвайки този сайт, вие се съгласявате с Декларация за поверителност и Условия за ползване.
Приеми
БунтБунт
  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт
  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
Tърси
  • Начало
  • Реклама
  • Свържете се с нас
© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg
Прочетени: Обратното броене започна: Проф. Габровски остава оптимист, ПП с категоричен отказ
Сподели
Съобщение Покажи повече
Последни новини
Валентин Николов: Без въглищните централи в момента не можем – България плаче за 7-ми блок на АЕЦ „Козлодуй“
февруари 7, 2023
Сашо Кадиев в гореща прегръдка с Кирил Петков – заваляха целувки по… (ВИДЕО)
февруари 7, 2023
Обновяват 150 детски площадки в София с 3 млн. лв.
февруари 7, 2023
Провалът на Гешев с Бобокови и президентския съветник Пламен Узунов – защо прокуратурата прекрати делото
февруари 7, 2023
Проучване: Употребата на алкохол увеличава риска от деменция
февруари 7, 2023
Aa
БунтБунт
Aa
Tърси
  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт
  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
Последвай ни
  • Начало
  • Реклама
  • Свържете се с нас
© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg
Бунт > Blog > Политика > Обратното броене започна: Проф. Габровски остава оптимист, ПП с категоричен отказ
Политика

Обратното броене започна: Проф. Габровски остава оптимист, ПП с категоричен отказ

bunt
bunt декември 14, 2022
Сподели
5 мин. прочетено
Сподели
Народното събрание днес ще обсъди и гласува проектокабинета, предложен от кандидата за премиер на ГЕРБ-СДС Николай Габровски. Преди началото на заседанието представители на политическите сили коментираха какви са очакванията им.

Оставам оптимист, дано разумът надделее. Надявам се диалогът, разумът, подадената ръка да вземат превес. Надявам се подкрепата да ми стигне, защото това е в интерес на всеки гласоподавател, независимо от коя политическа сила е, заяви в парламента проф. Николай Габровски.

По думите му основните задачи, които проектокабинета си поставя са общонационални, те не са партийно оцветени и са в интерес на всяка една от партиите. Много е трудна политическата ситуация, каза още проф. Николай Габровски.

Надявам се, както изисква практиката, да се гласува днес проектокабинетът, това е нормална практика в нормален ден, парламентът трябва да излъчи правителство, заяви служебният премиер Гълъб Донев.

Ако не успее да събере подкрепа, завърта се ролетката за мандатите и следващият мандат идва наред, добави Донев. По-добре да управлява редовно правителство, каза още той.

Министри като Николай Павлов, които МВР по наше време искаше да арестува, са част от предложените министри, каза Кирил Петков от „Продължаваме Промяната“ на влизане в сградата на Народното събрание.

Така че мисля, че този кабинет няма да мине, добави той.

Няма да работим с ГЕРБ, от нас имат 53 гласа против, заяви в парламента Настимир Ананиев от „Продължаваме Промяната“.

По думите му този кабинет, който се предлага, е огледало на управление ГЕРБ-ДПС.

„Това е кабинетът на Бойко Борисов„, допълни Настимир Ананиев.

Според него е важно да има конструктивна опозиция.

„За да се спре с разделението, някой трябва да поеме отговорност. Президентът е подведен. България има нужда от редовен кабинет, в третия мандат ще видим огледалния образ на хартиената коалиция“, каза още Настимир Ананиев.

Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов заяви, че всички народни представители на партията ще бъдат в зала и отбеляза, че предсрочните избори са нещо добро.

Георги Свиленски от БСП каза, че социалистите имат 24 народни представители и това са 24 гласа „против“ пректокабинета. Да видим какво ще стане с втория мандат, тогава ще говорим за третия, коментира още той.

Йордан Цонев от ДПС посочи, че вероятно ще подкрепят кабинета на проф. Габровски, но с компромиси. Трябва да направим всичко възможно, за да има работещо правителство, каза той и добави, че рейтингът на парламента пада всеки ден.

„Подкрепяне този кабинет. Нека да видим какво ще свършат“, заяви депутатът от ДПС Делян Пеевски. Всичко, което е за хората е достатъчен мотив, добави той.

“Няма една разумна причина да не се подкрепи днес кабинетът на проф. Габровски. Единствено политическият егоизъм може да възпрепятства това решение. Надяваме се ДБ да промени своята позиция, защото с нея имаме най-много допирни точки”. Това заяви Александър Ненков от ГЕРБ навлизане в парламента.

Ненков зави, че в парламентарната зала ГЕРБ ще разчита на разум. “Аз се плаща от това, че много често ходим на избори и пращаме населението отново да гласуват. По този начин гражданите ще имат все по-малка подкрепа”, уточни още той.

Делян Добрев също от ГЕРБ пък изрази недоверие в това кабинетът да бъде успешно гласуван. “Много ми се иска първият мандат да бъде приет успешно, но аз лично не вярвам. Има втори и трети мандат надявам се да не отидем пак на избори”, заяви още Добрев.

Борислав Гуцанов от БСП пък припомни твърдата позиция на левицата, че кабинет на ГЕРБ няма как да бъде подкрепен.

Радостин Василев от ПП заяви, че е ясно как партиите ще гласуват днес, така че не би трябвало да има изненади. “Не очаквам да има игра с кворума, защото това със сигурност няма да помогне на гражданите”, подчерта още Василев.

 БТА/БГНЕС

Може да харесате и

Споразумение между министър Зарков и синдикатите от системата на затворите и арестите

Хванаха сръбски депутат да гледа порно в парламента, той подаде оставка (СНИМКА)

Милков: Над 1000 души ще бъдат командировани за изборите в чужбина

Премиерът събира министри и шефове на агенции заради цените на храните

Радев остро: Българската държава няма да търпи насилие над българите в Северна Македония

bunt декември 14, 2022
Споделете тази статия
Facebook TwitterЕ-мейл Печат
Сподели
Какво мислиш?
Любов0
Щастлив0
Сънлив0
Тъжен0
Ядосан0
Предишна статия Украйна е отказала част от оръжието, което ѝ даваме
Следваща статия Криминално проявен потроши кола с лопата в Пловдив

Търси

Последни коментари

  • Анджи за Христо Иванов: Вървим към избори и поредния ялов парламент
  • Анонимен за Контузия отказа Гришо на „Уимбълдън“
  • ПОЖАРНИКАР "БУДА“-ла ☭ за ПРЕДИ ВОТА НА НЕДОВЕРИЕ: Христо Гаджев разби опорките на Просто Киро – премиерът-пътник се хвана като удавник за сламка за парите от Брюксел, но пак излъга за…
  • ПОЖАРНИКАР "БУДА“-ла ☭ за Шокиращ разказ на Евгений Михайлов как Бойко Рашков го е разпитвал за танковата касета на Петър Младенов. Ех, демократи, развявате Рашков като знаме на морала…
  • Възмутен за Съдът в Ихтиман осъди бивш общински съветник от Костенец, гърмял с “ТТ” по местен пастир

Може да харесате и

Политика

Споразумение между министър Зарков и синдикатите от системата на затворите и арестите

февруари 7, 2023
Политика

Хванаха сръбски депутат да гледа порно в парламента, той подаде оставка (СНИМКА)

февруари 7, 2023
Политика

Милков: Над 1000 души ще бъдат командировани за изборите в чужбина

февруари 7, 2023
Политика

Премиерът събира министри и шефове на агенции заради цените на храните

февруари 7, 2023

Основни категории

  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт

Други категории

  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
февруари 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
« ян.    
БунтБунт
Последвай ни

© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg

  • Декларация за поверителност
  • Общи условия за ползване
  • Политика за бисквитките
  • Реклама
  • Свържете се с нас
Добре дошъл отново

Влез в своя профил

Забравена парола?