Представете си как плащате вода, а нямате. Въпросът е като се увеличава толкова цената на водата, къде отиват парите и защо не се влагат в инфраструктура? Хората не може да поемат заплатите на служителите във ВиК дружествата, а в същото време на толкова места да има режим и загуби по водопреносната мрежа.
Това коментира пред БНТ омбудсманът Диана Ковачева. Тя посочи, че има бизнес планове за ремонт, но явно те не се изпълняват.
За хората е непосилно да плащат цената, която им се изисква. Най-накрая стигаме до нов законопроект за цената на водата, но той не е по-добър от настоящия. Цената отново не се обвързва с качеството – нещо, за което настояваме от години. Няма обезщетения, нито помощи, няма нищо в защита на потребителите, възмути се омбудсманът.
![](https://gdebg.hit.gemius.pl/_[TIMESTAMP]/redot.gif?id=11Lqv6cpGwqqhlvo6gGEI3am33j1za_PqW_Bh8DIKtj.k7/fastid=dpcefedjcuuyzsionghivbhcafjm/stparam=oldsdpdsam/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=)
Като гледаме между 80-90% загуби на вода, сме като една Венеция. Жестоко е хората да поемат тази загуба. Крайно време е да има баланс и хората да бъдат защитени, настоя тя.
Абсурдно е да няма вода и да плащаш по-висока цена на водата, категорична бе Ковачева.
Омбудсманът предлага да има и втори шанс за децата, които не са издържали матурата си след 12-и клас. „Имам много сигнали в последните години. Докато за дипломата си работиш няколко години, то матурата е един ден, в който маже да не си в кондиция и може да изкараш лоша оценка, която никога не можеш да поправиш. Затова предлагам децата, които кандидатстват да могат да се явят още веднъж в рамките на следващата година и да ако не успеят, да се вземе по-добрата оценка за тях. Смятам че е справедливо. Самите депутати в комисията по образование подкрепиха това предложение, министърът на образованието също подкрепи“, каза тя.
Знаете ли, че глобата са сгрешена винетка е 300 лв., като вас могат да ви снимат всеки ден? Аз внесох предложение, с което настоявам хората, които са сгрешили винетките си, да бъдат уведомявани до 3 дни, за да може да поправят грешката си. Освен това предлагам поправката да важи от деня, в който е закупена винетката. В момента хората със сгрешена винетка се равняват на тези, които нямат винетка. Радвам се, че и тук има подкрепа. Самите депутати признават, че и на тях им се е случвало, посочи Ковачева.
https://www.24chasa.bg/
Последни коментари