Ябълките и лимоните поевтиняват, картофи, брашно и кашкавал поскъпват
100 лева струва потребителската кошница на едро, което се дължи на седмичните вариации, нищо не е статично. Това заяви председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) Владимир Иванов, цитиран от БГНЕС. Миналата седмица потребителската кошница на едро струваше 101 лева. Така в рамките на седмица потребителската кошница е поевтиняла с 1 лев.
“Продължава нормалното състояние на пазара„, отбеляза председателят на ДКСБТ и посочи, че цената на потребителската кошница изцяло се дължи на седмичните вариации и нищо не е статично.
Поевтиняват цените на доматите с 0,07 лв/кг, на краставиците с 0,08 лв/кг, на лука с 0,04 лв/кг, на зелето с 0,06 лв/кг, на морковите с 0,06 лв/кг, на червения пипер с 0,04 лв/кг.
Цената на лимоните е с 0,21 лв надолу. Поевтиняват и ябълките с 0,17 лв. Увеличение с 0,05 лв се наблюдава при картофите. С 0,09 лв е поскъпнал и зеленият пипер.
Последни коментари