Времето е с нас и най-вече с празнуващите в Златоград. Градът е домакин на традиционния вече празник на родопското чеверме. Там ще бъдат посрещнати хиляди хора от цялата страна, които искат да видят на живо как се спазват традициите. Ще има и гайдарско надсвирване.
Чеверметата са подредени в градския парк. Тази година техният брой е около 150. За всички посетители е предвидена и програма. Фестивалът се провежда за тринадесета поредна година. Организаторите на проявата споделят, че едно чеверме се приготвя около 5 часа, съобщава Нова телевизия.
„Родопското чеверме е с различен вкус, агнешко месо от Родопите”, казаха още организаторите.
pik.bg
/home/buntbgwb/public_html/wp-content/themes/foxiz/templates/popup.php on line 164
Последни коментари