Използвайки този сайт, вие се съгласявате с Декларация за поверителност и Условия за ползване.
Приеми
БунтБунт
  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт
  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
  • News
Tърси
  • Начало
  • Реклама
  • Свържете се с нас
© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg
Прочетени: Премиерът: Държавата е единствената институция, която има конституционно установеното право да упражнява насилие – и то само в полза на обществото
Сподели
Съобщение Покажи повече
Последни новини
НОИ вече превежда обезщетения по Revolut и по сметки зад граница
август 7, 2026
Откриват нови лаборатории за тестове за алкохол и дрога при шофьори
август 7, 2026
Нидерландска следа в Банско: нова версия за заплетения случай с наши и чужди младежи
август 7, 2026
Мечтаната работа е на гръцкия остров Сирос: Галиш котки и публикуваш сладки снимки
август 7, 2026
Близки на жестоко убития мъж в Пловдив: Не е проявявал интерес към деца, мечтаеше за жена и семейство
август 7, 2026
Aa
БунтБунт
Aa
Tърси
  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт
  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
Последвай ни
  • Начало
  • Реклама
  • Свържете се с нас
© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg
Бунт > Blog > Политика > Премиерът: Държавата е единствената институция, която има конституционно установеното право да упражнява насилие – и то само в полза на обществото
Политика

Премиерът: Държавата е единствената институция, която има конституционно установеното право да упражнява насилие – и то само в полза на обществото

bunt
bunt август 1, 2025
Сподели
3 мин. прочетено
Сподели

Министър-председателят Росен Желязков откри в Академията на МВР първия по рода си иновационен център у нас за обучение и внедряване на съвременни технологии в сферата на вътрешната сигурност.

Премиерът подчерта значението на центъра като начало на изключително продуктивно партньорство в сферата на правоприлагането.

„Държавата е единствената институция, която има конституционно установеното и посочено в закона право да упражнява насилие – и то само в полза на обществото. Пределите, които се установяват в закона, за необходимостта, обема и размера на дейностите по превенция, задържане и използване на помощни средства, включително и огнестрелно оръжие, са изключително важни с оглед обезпечаването на доказателствата,“ заяви премиерът.

МВР купи тейзъри на полицаите, демонстрира как работят

МВР купи тейзъри на полицаите, демонстрира как работят

Министър-председателят допълни, че тези полицейски действия обезпечават нормалното функциониране на наказателния процес при нарушаване на обществения ред и установяване на престъпления.

„Пределът на използването на помощните средства и оръжие трябва да бъде по своя характер несмъртоносен и щадящ, като същевременно осигурява максимална защита на служителите на МВР,“ подчерта Желязков.

По думите му, в лабораторията ще се внедряват и използват иновативни методи, включително с помощта на изкуствен интелект.

Росен Желязков посочи, че лабораторията не обслужва само служителите на МВР, а има по-широк обществен ефект, като допринася за прозрачност, публичност и защита на действията на служителите. „Обезпечаването на доказателствата е предпоставка за справедлив процес, който всички ние се надяваме да намери все по-голямо обществено признание,“ завърши премиерът.

„Изкуственият интелект и новите технологии дават възможности за модернизиране на работата на българската полиция“, заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов. По думите му модерните технологични решения и устройства, сред които тейзър, както и различните форми на анализ на ситуацията, криптиране на информация ще дадат възможности на служителите на реда да изпълняват задълженията си, така че от една страна да защитава правата на гражданите и правата на задържаните, а от друга страна – да предпазват самите служители.

„Радвам се, че в този динамичен свят българските полицаи ще започнат обучение със съвременните технологии в този иновационен център“, подчерта още министър Митов.

novini.bg

Може да харесате и

Битката за гражданство в САЩ: Тръмп с нови мерки срещу „родилния туризъм“

Сметната палата решава дали да започне проверка по сигнала срещу Делян Пеевски

Кабинетът обсъжда бюджетната прогноза за 2026–2028 г.

Тръмп: Ормузкият проток ще бъде отворен много скоро, или иранците ще бъдат ударени много силно

Тръмп към Иран: Това е последният ви шанс, иначе ще бъдете обезглавени

bunt август 1, 2025
Споделете тази статия
Facebook TwitterЕ-мейл Печат
Сподели
Какво мислиш?
Любов0
Щастлив0
Сънлив0
Тъжен0
Ядосан0
Предишна статия Киселова за поисканата ѝ от ген. Атанасов оставка: Опозицията търси начин за консолидация
Следваща статия Пирин пак пламна, гората над село Плоски гори

Търси

Последни коментари

  • Анджи за Христо Иванов: Вървим към избори и поредния ялов парламент
  • Анонимен за Контузия отказа Гришо на „Уимбълдън“
  • ПОЖАРНИКАР "БУДА“-ла ☭ за ПРЕДИ ВОТА НА НЕДОВЕРИЕ: Христо Гаджев разби опорките на Просто Киро – премиерът-пътник се хвана като удавник за сламка за парите от Брюксел, но пак излъга за…
  • ПОЖАРНИКАР "БУДА“-ла ☭ за Шокиращ разказ на Евгений Михайлов как Бойко Рашков го е разпитвал за танковата касета на Петър Младенов. Ех, демократи, развявате Рашков като знаме на морала…
  • Възмутен за Съдът в Ихтиман осъди бивш общински съветник от Костенец, гърмял с “ТТ” по местен пастир

Етикети

bird АССГ Антоанета Бучкова Атанас Чобанов Бойко Рашков Васил Ривов ДАНС ДБ Делта Гард Димитър Спасов Димитър Стоянов Евгения Банева Иван Гешев Иван Демерджиев Ивет Горанова Карате Клуб Локомотив Кирил Петков Къро МВР Миглена Николова ПП Продължаваме Промяната СОС Сенсей Спас Спасов Стоимен Врагов Съдия бойко борисов бсп бях точен с парите герб дело журналист измами карате кмет корупция крими нап обществени поръчки политика репресии румен спецов скандал скандално чатове

Може да харесате и

Политика

Битката за гражданство в САЩ: Тръмп с нови мерки срещу „родилния туризъм“

август 7, 2026
Политика

Сметната палата решава дали да започне проверка по сигнала срещу Делян Пеевски

август 5, 2026
Политика

Кабинетът обсъжда бюджетната прогноза за 2026–2028 г.

август 5, 2026
Политика

Тръмп: Ормузкият проток ще бъде отворен много скоро, или иранците ще бъдат ударени много силно

август 5, 2026

Основни категории

  • Горещо
  • Политика
  • Крими
  • Общество
  • Спорт

Други категории

  • Здраве
  • Култура
  • История
  • Избор на редактора
  • Хороскоп
август 2026
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
« юли    
БунтБунт
Последвай ни

© 2022 Всички права са запазени www.bunt.bg

  • Декларация за поверителност
  • Общи условия за ползване
  • Политика за бисквитките
  • Реклама
  • Свържете се с нас
<br />
<b>Warning</b>:  Undefined array key /home/buntbgwb/public_html/wp-content/themes/foxiz/templates/popup.php on line 164
" height="200" width="200">
Добре дошъл отново

Влез в своя профил

Забравена парола?