Левски е с единия крак напред след успех в Словакия

Спорт

Отборът на Левски надигра като гост словашкия Ружомберок с 2:0 на градския стадион в Ружомберок. Старши треньорът на „сините“ Петър Хубчев започна с двама от новопривлечените през лятото футболисти – на вратата стартира Милан Миятович, а в центъра на отбраната се подвизаваше Янис Каргас.

Българският тим откри резултата след малко повече от половин час игра чрез Давиде Мариани, който получи асистенция от Живко Миланов. Голът определено успокои Хубчев и компания, които продължиха по възходяща и през втората част, когато Паулиньо се оказа в прегръдките на съотборниците си.

До края Левски можеше до огромна степен да предреши изхода от сблъсъка преди реванша в София, но Мариани не успя да вкара второто си попадение. Пет минути преди края на редовното време словаците достигнаха до най-чистото си положение за гол, но топката премина над вратата на Миятович от близка дистанция.

В края официален дебют със синята фланелка направиха и други две нови попълнения – Здравко Димитров и Франко Мазурек.

Така Левски ознаменува с успех официалния дебют на наставника Петър Хубчев в европейските клубни турнири. Реваншът между двата отбора е идния четвъртък на стадион „Георги Аспарухов“ от 19:30 часа. Победителят от сблъсъка чака спечелилия измежду двойката АЕК Ларнака и Петрокуб. В първия двубой кипърците постигнаха минимален успех с 1:0 над молдовския си съперник.