България загуби от Португалия третата среща от европейското първенство по баскетбол на инвалидни колички

Спорт

България загуби от Португалия със 72:34 третата среща от европейското първенство по баскетбол на инвалидни колички, което се провежда в столичната зала „Триадица“. Гостите тотално надиграха нашите момчета през целия мач, предаде репортер на БГНЕС.

През първата част нашия отбор успя да отбележи едва две точки. В края на първата четвърт губехме с 25:2. Благодарение на екзалтиранат публика в залата, нашите момчета повярваха, че могат да бъдат равностоен съперник на далеч по-опитния португалски отбор. Така втората част завърши при резулта 35:19, а третата 54:27.

На нашия отбор му липсва опит и само това пречи да бъде по-равностоен съперник на португалците, коментира за БГНЕС баскетболният специалист и преподавател Христо Църов.

България е за първи път домакин на Европейско първенство по баскетбол на колички. Турнирът се провежда със съдействието на Министерството на младежта и спорта.

В първия мач нашите момчета постигнаха исторически успех над Унгария с 50:33. Във втората среща загубихме от чехите с 37:46. Деветото европейско първенство с инвалидни колички, дивизия C, продължава до 4 август.