Убедителен “Лудогорец” се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа

Спорт
Убедителен "Лудогорец" се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа

Отборът на “Лудогорец” не остави шансове на “Валур” в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа, побеждавайки исландския си съперник с категоричното 4:0 на „Лудогорец Арена“.

След късно извоювано равенство в първия мач, българският шампион започна срещата пределно мотивиран за изразителен успех и поведе след седем минути игра чрез едно от новите си попълнения Дан Битон, който получи асистенция от друга нова покупка – Жоржиньо.

Новите в “Лудогорец” продължиха да впечатляват, като в 24-та минута Мавис Чибота намери в наказателното поле Джордан Икоко, който от близко разстояние реализира с глава за 2:0.

През второто полувреме възпитаниците на Стойчо Стоев логично понамалиха темпото, но въпреки това вкараха нови две попадения. Техен автор, в рамките на две минути, стана полският нападател Якуб Швиерчок.

Така „зелените“ достигнаха третия предварителен кръг на Лига Европа след общ резултат 5:1, където ще се изправят срещу шампиона на Уелс – ТНС, който вчера отпадна във втория квалификационен кръг на Копенхаген.

В неделя разградчани гостуват на Локомотив (Пд) в търсене на четвърти пореден успех в efbet Лига. Напред продължиха още Арис, Атромитос, Динамо Тбилиси, Шериф, Норкьопинг, Нефтчи, Пюник, Люцерн, Страсбург (евентуален съперник на Локомотив (Пд), ако тимът отстрани Спартак Търнава), Малмьо и Рейнджърс.