Челси и Лестър поделиха точките на „Стамфорд Бридж“

Спорт

Отборите на Челси и Лестър Сити направиха равенство 1:1 в мач от втория кръг на Висшата лига, игран на „Стамфорд Бридж“.

Домакините започнаха много силно мача и пропуснаха няколко положения, преди младокът Мейсън Маунт да се възползва от груба грешка на Уилфред Ндиди и да открие резултата. Постепенно „лисиците“ изравниха играта и погледнаха по-смело към противниковата врата, като след почивката наложиха доминация и това даде резултат в 67-та минута, когато Ндиди се реваншира за грешката си и изравни с глава след центриране от корнер. До края на мача възпитаниците на Брендан Роджърс пропуснаха няколко отлични шанса да стигнат до пълен обрат и в крайна сметка двата има поделиха точките.

По този начин Челси спечели първа точка под ръководството на новия си мениджър Франк Лампард, докато Лестър записа второ поредно равенство от началото на сезона.