Лудогорец обърна Черно море и си върна първото място

Спорт

Отборът на Лудогорец се върна на първото място в класирането на efbet Лига, след като победи Черно море с 2:1 като гост в мач от шестия кръг на първенството.

На стадион „Тича“ във Варна се изправиха единствените два отбора, които нямаха загуба от началото на сезона, като домакините започнаха силно и поведоха в резултата в 28-та минута чрез Родриго. Само четири минути по-късно „орлите“ изравниха с гол на Дан Битон, а в 74-та минута централният нападател на разградчани Кладиу Кешеру отбеляза победния гол за гостите с глава след добро центриране на влезлия като резерва Марселиньо. Самият Марселиньо изкара на терена само десет минути, след като получи два жълти картона и бе изгонен в 85-та минута.

След този успех Лудогорец вече има 14 точки и води с една пред втория Левски, докато Черно море заема шеста позиция с актив от 9 точки.