Лудогорец и Славия не си вкараха гол в мач с ужасно съдийство

Спорт

Лудогорец и Славия не си вкараха гол и завършиха 0:0 в двубой от седми кръг на efbet Лига. Двубоят ще се запомни със скандални отсъждания на реферите.

Столичани играха с човек по-малко цяло полувреме. В самия край на първата част вратарят на Славия Антонис Стериакис бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното му поле, но телевизионните повторения показаха, че топката всъщност се удря в бедрото на стража. Домакините също бяха сериозно ощетени, след като гол на Вандерсон в 79-ата минута бе отменен заради несъществуваща засада.

Бразилецът не разбра какво се случва и привика своята съпруга да сподели радостта си с нея, но голът не бе зачетен. Главен съдия на мача бе Стефан Апостолов, а негови асистенти Петър Джугански и Красимир Миланов. Така Лудогорец допусна грешна стъпка и изостава с точка от лидера Левски. Славия с девет пункта е на седмо място.