29 години по-късно Берое отново победи ЦСКА в мач от първенството

Спорт

Отборът на Берое надигра ЦСКА-София с 2:1 в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Домакините откриха чрез Ибрахима Конте, който получи асистенция от Карлос Охене.

Централният нападател на старозагорци се разписа след удар, при който стражът на армейците Густаво Бусато не се намеси на ниво и позволи топката да мине под плонжа му. Гостуващият състав отправи първия си точен удар по посока вратата на Душан Перниш в началото на втората част, а промените на Люпко Петрович така и не оказаха нужния ефект.

Домакините разчитаха на контраатаки и при една от тях Александър Цветков намери резервата Рубен Бригидо, който с премерен изстрел наказа поредна неубедителна намеса на Бусато. „Червените“ все пак стигнаха до попадение в 90-та минута, като след центриране на Петър Занев от пряк свободен удар, Али Соу се извиси с глава и върна надеждите на столичани. За повече обаче те нямаха сили и така Берое постигна първа победа над ЦСКА в шампионата от 1990 година.

Тя беше първа и за наставника Александър Томаш над армейците от деветия опит. Преди това той беше триумфирал над „червените“ като старши треньор на Верея през 2016. Любопитното е, че Берое продължава без равенство – шест победи и пет загуби. ЦСКА допусна първо поражение след домакинството на Черно море, когато бе надигран от „моряците“ с 1:3. Тимът вече изостава на осем точки от шампиона Лудогорец, който по-рано надви минимално при визитата си в Русе отбора на Дунав. В следващия кръг Берое гостува на Черно море, докато ЦСКА ще търси реванш срещу Витоша Бистрица.