Лудогорец с девета поредна победа след гол в продължението срещу Витоша

Спорт

Шампионът Лудогорец победи Витоша Бистрица като гост с 1:0 в предпоследен двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача падна в 92-та минута, а в негов автор се превърна резервата Димо Бакалов. Футболистът с №7 получи центриране в наказателното поле от Жоржиньо и само насочи топката с глава към срещуположния ъгъл на вратата, пазена от Християн Василев.

Защитата на Витоша издържа повече от 90 минути, но в крайна сметка се пропука в добавеното време. „Тигрите” играеха за спечелването на първа точка от мачовете си срещу Лудогорец, които успяха да повдигнат самочувствието си поне малко след звучното поражение с 0:6 при визитата си на Еспаньол в Лига Европа в четвъртък.

В класирането Лудоготец остава първи с 42 точки – на 6 пред втория Локомотив Пловдив и на 7 пред Левски. Витоша е на дъното с 4 точки.