Берое обърна Черно море Тича в края

Спорт

Зрелищна драма предложиха Берое и Черно море Тича в последния мач от 9-ти кръг на НБЛ. Берое направи инфарктен обрат и с алей-ъп 3 секунди преди сирената на Антъни Уокър домакините измъкнаха победата с 86:85. Така беройци се измъкнаха и не позволиха да запишат втора поредна загуба в шампионата.

4 минути преди края беройци изоставаха с 13 точки, а в третата част старозагорци имаха аванс от 14 точки. В игра за Берое след близо месец отсъствие се завърна капитанът Александър Янев.

Остин Прайс записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, а по 12 отбелязаха Реджър Дауъл и Антъни Уокър. По 10 добавиха Иван Лилов и Трей Моузес.

За Черно море Джеймс Гавин записа 21 точки и 7 асистенции, 18 плюс 10 борби добави Симеон Илиев, а по 10 точки вкараха Николай Георгиев и Веселин Георгиев.

Берое е с актив от 7 победи и 2 загуби, а Черно море е седми с актив 3-6. В следващия кръг баскетболистите, водени от Любомир Минчев, гостуват на Левски Лукойл в дерби мач, а тези на Галин Стоянов ще се изправят срещу А1 Академик София у дома. /БГНЕС