Български тимове окупираха стълбичката в Разлог

Избор на редактора

Изцяло български клубове окупираха първите три места в класирането по медали на международния турнир по кикбокс за всички възрасти. Надпреварата, в която се включиха рекордните 663-има бойци от 21 клуба от 7 страни, се проведе през уикенда в „Тера комплекс“ в Разлог.

Тя бе организирана от най-силния ни клуб в този спорт „Стар тийм“ и бе част от международния лагер, който продължава до 16 юли.

Домакините от “Стар тийм“ спечелиха общо 231 медала – 67 златни, 68 сребърни и 96 бронзови. На второ място се наредиха бойците на „Масару“ с 62 отличия, от които 29 златни, а трети са състезателите на „Тайгър тийм“ с 35 медали (17 титли). Първият чужд отбор е хърватският „Тайгър“ (Карловац), който е четвърти с 40 отличия.

Така България завърши безапелационно на първо място в класирането по нации с 384 отличия, пред Хърватия (48) и Унгария (17).

Гост лектор на лагера е италианският селекционер в стил лайт контакт Мануел Нордио.