Автобус с 57 деца, пътуващ към Китен, катастрофира на автомагистрала „Тракия“ този следобед. Няма пострадали. Нанесени са само материални щети. Катастрофата е била между автобуса и лек автомобил със сръбска регистрация.
Двамата водачи са тествани с дрегер за употреба на алкохол. Резултатите са били отрицателни. Автобусът е изтеглен на паркинг на автомагистралата. След технически преглед ще бъде преценено дали да продължи движението си.
Друг пътен инцидент с автобус, превозващ деца, се е случил и в Ловешко. Катастрофата е станала около 15.30 часа на пътя Тетевен-Рибарица. Ударили са се автобус, превозващ деца и лек автомобил. На място е починал 36-годишния водач на автомобила, който е от Тетевен. Пострадали са и двамата му спътници, съобщава БНР.
Няма пострадали от автобуса. В момента се правят огледи на инцидента. Движението в участъка на инцидента е затруднено.
/БГНЕС /
Последни коментари