Проучване на Fox News, публикувано в неделя, показва, че президентът Доналд Тръмп изостава от бившия вицепрезидент Джо Байдън и още четирима други кандидати от Демократическата партия, в момент, в който ранната кампания за изборите през 2020 година започва да набира скорост, съобщи АФП.
Отделно проучване на ключови щатове, направено от CBS, показва, че демократите силно подкрепят Байдън като кандидат, който най-вероятно ще победи Тръмп на изборите през следващата година.
Макар че последната новина за изборите се оказва убедителна за демократите, предизборната кампания на Тръмп е прекратила взаимоотношенията си с три от собствените си социологически проучвания, след като някои от техните резултати показват, че Тръмп изостава много зад Байдън в ключови щати.
Проучването на Fox показа, че Байдън води Тръмп с 49% на 39% сред всички регистрирани гласоподаватели в страната, докато сенаторът Бърни Сандърс има почти същото предимство пред президента – 49% на 40%.
Проучването идва повече от 500 дни преди изборите на 3 ноември 2020 г., една вечност в политическия свят. Една широко разпространяван туит тази седмица показва, че петима кандидати за президент в последните десетилетия, които в този момент са изоставали в кампаниите си – включително и Тръмп – но въпреки това печелят.
Президентът официално няма да стартира предизборната си кампания до вторник, когато планира сложно събитие, в стил демонстрация в огромна арена в Орландо, Флорида.
/БГНЕС/
Последни коментари